Przejdź do treści

Natural Voice Perfection Institute

Natural Voice Perfection Institute NVPI zajmuje się kształceniem młodych wokalistów a także zrzeszaniem i szkoleniami nauczycieli śpiewu.

•Niepubliczna Szkoła Policealna Natural Voice Perfection Institute

Szkoła ma swoją siedzibę w Krakowie, w mieście w którym przez wieki rozwijała się polska kultura i sztuka. Stanowi idealne miejsce na opanowanie wszystkich tajników współczesnej wokalistyki. To miejsce magiczne i artystyczne w najlepszym tego słowa znaczeniu. Tworzą ją najlepsza, międzynarodowa, renomowana kadra. To pedagodzy, posiadający międzynarodowe certyfikaty o ogromnym doświadczeniu artystycznym i pedagogicznym. Zaangażowanie, fachowość i entuzjazm kadry są gwarantem wszechstronnego wykształcenia wokalnego, rozwoju kreatywności młodych artystów i dużych szans na pracę w kraju i za granicą.

Założycielka Szkoły Katarzyna Godzisz przez lata zdobywała wiedzę i doświadczenie, na bazie których stworzyła własną metodologię kształcenia głosu i nauki śpiewu. Nasz autorski program doskonale sprawdził się podczas organizowanych przez nas letnich obozów wokalnych Vocal Holiday Program i Tylko Muzyka, gdzie po dziesięciodniowym szkoleniu młodzi artyści przyznawali, iż w tak krótkim czasie, dzięki programowi zajęć, zdołali nauczyć się więcej niż podczas całego roku pracy. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny ważny krok: założenie Natural Voice Perfection Institute.

Jesteśmy dla tych, którym marzą się skuteczne studia wokalne, gwarantujące przede wszystkim umiejętności. Pragniemy sprawić, aby kształcenie głosu dla każdego było przyjemnością i dawało satysfakcję, jaką daje ciężka, ale doskonale wykonana praca.

Lekcje śpiewu odpowiednio połączone z innymi elementami sztuki muzycznej (emisja głosu, kształcenie muzyczne, aktorskie, ruchowe, a także marketing w showbiznesie) pozwolą naszym słuchaczom zbudować kompletny warsztat, dzięki któremu będą mogli sprawnie poruszać się nie tylko na scenie, ale także na rynku muzycznym. Dodatkowo każdy Słuchacz naszej szkoły rejestruje wybraną piosenkę w profesjonalnym studio nagraniowym. Celem naszej Szkoły jest ustawiczne dążenie do doskonałości artystycznej przy równoczesnym wprowadzaniu najnowszej metodologii opartej na badaniach naukowych, prezentowanych między innymi na corocznych Konferencjach Natural Voice Perfection, „Naukowcy – Artystom”.

Chcemy także kształcić młodych wokalistów ucząc nie tylko technik i interpretacji wokalnej, ale nade wszystko wiary w siebie, motywacji do podejmowania wyzwań i realizowania własnych, niezwykłych pomysłów artystycznych. Naszą ambicją jest rozwijanie indywidualnej kreatywności każdego artysty w taki sposób, by umiejętności wyniesione ze studiów w Instytucie stały się gwarantem sukcesu!

•Dwuletnie kompleksowe szkolenie dla nauczycieli śpiewu.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla nauczycieli śpiewu – wcześniej jako Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Wokalnej Natural Voice Perfection. Wyszkoliliśmy kilkudziesięciu nauczycieli, którzy z powodzeniem prowadzą swoje szkoły śpiewu, a ich uczniowie mają coraz to większe osiągnięcia w kraju i za granicą. Zorganizowaliśmy bardzo wiele warsztatów wokalnych zapraszając jednych z najlepszych pedagogów i artystów z całego świata jak ; dr Ilter Denizoglu, Jaime Vendera, dr Hubert Noe, John Henny, Dean Kaelin, Kevin Mahogany, Jnr Robinson. Realizujemy autorski program zbudowany w oparciu o najnowsze badania nad głosem, którego mocną stroną jest rozbudowana część praktyczna. Zajęcia prowadzone są przez Katarzynę Godzisz, Lilię Kowalską oraz zaproszonych gości.

Program obejmuje następujące zagadnienia:

anatomia i fizjologia aparatu głosowego, oddychanie, fonacja, mix, artykulacja, rezonans i vowel tuning, flow fonation, balans głosu, patologie głosu, rehabilitacja, technika Lax Vox, a także zajęcia praktyczne – dobór ćwiczeń, lekcje pokazowe, hospitacje lekcji.

Kompleksowy program szkoleniowy trwa 4 semestry i każdy rok zakończony jest egzaminem wokalnym oraz egzaminem-pokazową lekcją śpiewu.

Wymagania dla kandydatów:
1. Udokumentowane wykształcenie muzyczne (szkoły muzyczne, kursy, prywatna edukacja – rekomendacje)
2. Dwuletnie doświadczenie pedagogiczne
3. Zdanie egzaminu wokalnego

Po ukończeniu szkolenia oraz zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują Certyfikat Natural Voice Perfection Institute.