Przejdź do treści

Nowość w naszym studio! Zajęcia muzyczne dla najmłodszych z wykorzystaniem techniki Gordona.

Profesor Edwin Elias Gordon (University of South Carolina w stanie Kolumbia) – muzyk jazzowy, pedagog, psycholog muzyki. Jest znanym badaczem, autorem licznych publikacji, testów uzdolnień muzycznych i książek, redaktorem wydań zbiorowych. Od 1979 r. do 1995 r. był związany z Katedrą Badań Muzyczno-Edukacyjnych im. Carla E. Seashore’a na uniwersytecie Temple w Filadelfii. Uzyskał tam wiele prestiżowych nagród. Koncepcja prof. E.E. Gordona, poparta badaniami empirycznymi, spotkała się z dużym zainteresowaniem specjalistów na całym świecie. Jest nowatorską, pionierską propozycją rozwiązań praktycznych dla edukacji muzycznej.

Co to za zajęcia ?

Zajęcia według teorii Edwina Eliasa Gordona dają możliwość uwrażliwienia muzycznego i ekspresji przez muzykę Rozwijają zdolność muzyczną zapewniając podstawy w dalszej edukacji muzycznej. Chcemy by dzieci zagłębiały się jak najbardziej naturalnie w muzyce, bez przymusu. Muzykę na zajęciach prezentujemy w formie śpiewu któremu towarzyszy improwizowany ruch. Proces uczenia się jest podobny do nauki mowy ; wysłuchaj-powiedz-przeczytaj-napisz.

Dzieci jak i również dorośli na zajęciach uczą się „audiować”- to nic innego jak rozumienie muzyki „myślenie muzycznie”. Dzieję się to poprzez wykorzystanie różnego rodzaju zabawek np: kolorowych materiałów, piłeczek, baniek mydlanych oraz wiele innych dostosowanych do zabawy. U dzieci do 2 roku życia wykorzystujemy piosenki bez użycia słów lub z ich minimalną ilością, są to w większości sylaby np: ma, pa, ba, da, itp.

Jaki mają wpływ?

Kiedy dzieci zaczynają mówić, zajęcia ułatwiają im płynnie wypowiadać słowa czy zdania. Swoboda w uczeniu się języków obcych czy zainteresowanie i skupienie na wykonywanej czynności podczas zajęć. Dodatkowo budują swoją charyzmę i otwierają się na świat. Kształtują kreatywność i pozwalają koordynować swoje ciało na tak wczesnym etapie. Przebywanie w grupie z innymi dziećmi pomaga też w późniejszym nawiązywaniu relacji i pracy w grupie. Warto pamiętać że nawet jeśli rodzicom wydaję się że dziecko nie jest zainteresowane zajęciami i np: przechadza się po pomieszczeniu czy rozgląda, to ucho dziecka wchłania to co dzieję się na zajęciach bardzo dokładnie. Dzieci które uczęszczają systematycznie na zajęcia robią wielkie postępy: improwizują, tworzą pierwsze słowa i śpiewają.

Koszt miesięcznych zajęć to 149zł, obejmuje on spotkania raz w tygodniu. Czas trwania 45min.

Terminy zajęć: wtorek 10:30 i środa 16:00

Zostały ostatnie wolne miejsca !

Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami.